Art & Architecture Source : Mimarlık, iç mimarlık, tasarım, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlardaki araştırmalar için özel olarak hazırlanmış hem içerik hem de kapsam bakımından kendi alanında dünyadaki en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. 780'den fazla tam metin dergiye ve 220'ye yakın tam metin kitaba erişim imkanı sağlamaktadır.
Son Erişim Tarihi: 01 Haziran 2019

Education Source :Dünyanın en prestijli ve hakemli eğitim dergileri koleksiyonunu sunmaktadır ve eğitim fakültelerindeki tüm araştırmacılar için birincil danışma kaynağıdır. 2.000’e yakın tam metin dergi, 3.500’den fazla dergi için indeks ve özet bilgisi, 530’dan fazla tam metin kitap ve monograf, 2.500’den fazla eğitim ile ilgili konferans bildirisi, ERIC’te indekslenen 900’e yakın tam metin dergi, Kitap eleştirilerini de içeren 6 milyondan fazla makale kaydı, 1880’e dayanan içerik, Türkiye kaynaklı eğitim bilimleri dergilerinin de içerisinde bulunduğu onlarca farklı ülkeden sağlanan kaynaklara erişim imkanı sağlamaktadır.
Son Erişim Tarihi: 17 Mayıs 2019

Engineering Source :Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler ve araştırmacılar için hazırlanmış, 1.600’den fazlası tam metin yayın olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için birincil bir kaynaktır. Bilişim sistemleri, biyomühendislik ve bilgisayar, enerji sistemleri; çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat, makina, petrol gaz mühendisliği ve temel mühendislik ile ilgili tüm alanları eksiksiz olarak kapsayan bu otorite veri tabanının seçkin içeriği, American Society of Civil Engineers, Elsevier Science, John Wiley & Sons, Inc., Springer Science & Business Media, Oxford University Press ve Wiley-Blackwell gibi birçok lider yayıncıdan derlenmiştir.
Son Erişim Tarihi: 15 Mayıs 2019

Food Science Source : Gıda mühendisliği, ziraat mühendisliği ve ilgili diğer bölümler için temel bir kaynak olup, dünya çapında yürütülen çalışmaların ve bu çalışmalar ile ilgili en iyi uygulamaların örneklerini içermektedir. 1,000'den fazla tam metin dergiye, Gıda endüstrisi ile ilgili kapsamlı pazar raporlarına erişim imkanı sağlamaktadır.
Son Erişim Tarihi: 01 Haziran 2019

İntihal.net : İntihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır.
Son Erişim Tarihi: 31 Aralık 2019

Political Science Complete : Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümleri’ndeki araştırmacılar ve kurumlar için özel olarak tasarlanmış olan, bu disiplinlerdeki en itibarlı dergilere erişim sağlayan en birincil kaynaktır.
Son Erişim Tarihi: 01 Haziran 2019