PassPort :Sektörler, ülkeler, tüketiciler ve sirketlerle ilgili istatistik ve analizler ile küresel pazar arastirmasi saglayan, 115 milyondan fazla karsilastirabilir istatistik, 25000’den fazla Pazar arastirmasi raporu ile 210 ülkenin is dünyasi ve ekonomisine yönelik analiz saglayan veritabanidir.

Son erisim tarihi : 15 Kasim 2017


VideoLMS : Kisisel ve kurumsal gelisim, yabanci dil egitimleri, üniversite bölüm dersleri, program ekran etkinlikleri dahil olmak üzere 11.000 civari video üretip, bunlarin 2D-3D animasyonlarini da üreten e-egitim ve egitim içerik yönetim sistemleri yazilimidir.

Son erisim tarihi : 31 Aralik 2017


LEXPERA : Içeriginde mevzuat, içtihat, sözlesme örnekleri, tam metin hukuk kitaplari, makaleler ve madde yorumlari gibi literatür kaynaklarinin oldugu, Mevzuat degisikliklerinin takibini kolaylastiran günlük Resmi Gazete bülteni, Kisisel bildirim ayarlari, Favori dosyalar olusturma ve arama kaydetme özelligi, Görüntüleme ve yazdirma seçenekleri, Filtreleme ve gelismis arama seçenekleri ile kapsamli bir hukuk bilgi sistemidir.

Son erisim tarihi : -The Institution of Engineering & Technology (IET) : 150'den fazla ülkede 167.000'in üzerinde üyesi bulunan Avrupa'nin en büyük profesyonel mühendisler grubudur. Arastirma toplulugu için genis kapsamli yayincilik programi, her biri IET Dijital Kütüphanesi'nde bulunan her yil yaklasik 50 yeni basliktan olusan 500'den fazla e-kitap, mektup ve açik erisim dergileri içermektedir. Dünyanin en büyük mühendislik ve teknoloji video içerigi çevrimiçi arsivi olan IET.tv'nin mühendislik ve fizik disiplinleri ve üreticileri için saygin bir A&I veritabani olan Inspec'in dünyaca ünlü yayincisidir.

IET araciligi ile deneme erisiminize açilmis olan elektronik kaynaklar ve erisim linkleri:

IET DIGITAL LIBRARY (IET Dijital Kütüphanesi): IET dergilerinden 190.000 'den fazla teknik belge ve 500'den fazla kitaptan olusmaktadir. Dergiler, konferans prosedürleri ve 500’den fazla kitap içermektedir. Içerik konulari; fizik, otomasyon, mekanik, elektrik-elektronik mühendisligi, bilgisayar mühendisligi, enerji mühendisligi, telekomünikasyon, radar & solar & navigasyon teknolojileri, robotik …

INSPEC: IET'in bilimsel uzmanlari tarafindan indekslenen 17 milyondan fazla kayit içeren dünyanin en güvenilir fizik ve mühendislik arastirmasi kaynagidir.

IET.tv: Teknik konferanslar, belgeseller ve topikal tartismalar da dahil olmak üzere 9.000'den fazla temel mühendislik ve teknoloji konulu videoya erisim. 10 teknoloji kanalinda çesitli etkinlikler, konferanslar, röportajlar, ürün tanitimlari, seminerler gösterime sunulmaktadir.

Son Erisim tarihi : 30 Kasim 2017

HukukTürk : Yargitay Kararlari, Danistay Kararlari, Uyusmazlik Mahkemesi, Kanun ve yasalar, Anayasa Mahkemesi Kararlari, Türkiye Cumhuriyeti Mevzuati ile Türk Hukuk Bibliyografyasi, Mevzuat Bilgi Bankasi gibi hukukun temel konularini içermektedir.

Son Erisim tarihi : 30 Kasim 2017

Pearson Kütüphane : VitalSource Türkiye temsilcisi Çaglayan Kitabevi ve Egitim Çözümleri ve Pearson Türkiye’nin ortak çalismalari sonucunda Pearson ders kaynaklari kütüphane erisimlerine sunulmaktadir.

Son Erisim tarihi : 12 Aralik 2017

Rosetta Stone Online Dil Egitim Araci : Dünyanin en çok tercih edilen online dil egitim araci Rosetta Stone, basarisi kanitli Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yili askin süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmis etkilesimli yaklasimi sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanici tarafindan tercih edilmektedir ve artik her yerden ve her zaman erisim imkani sunmaktadir. Ayrica, mobil uygulama ile de kullanilabilmektedir. Konusma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini dogal bir sekilde ögreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunlulugu ortadan kalmaktadir.

Içerdigi 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçasi, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransizca, Hintçe, Ibranice, Ingilizce (Amerikan), Ingilizce (Ingiliz), Irlanda Dili, Ispanyolca (Latin Amerika), Ispanyolca (Ispanya), Isveççe, Italyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dir.

Son Erisim tarihi : 31 Aralik 2017

Applied Science and Technology Source Ultimate : Fen Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi konularını içeren 1.350'den fazla aktif dergiye erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

Son Erisim tarihi : 31 Aralik 2017

Art & Architecture Source : Mimarlık Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi konularını içeren 770'den fazla dergi ve 220'den fazla kitaba erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

Son Erisim tarihi : 31 Aralik 2017

Criminal Justice Abstracts with Full Text : Hukuk Fakültesi konularını içeren 320'den fazla dergiye erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

eBook Business Collection : İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi, İktisat ve İşletme konularını içeren 16.000'den fazla e-kitaplara erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

eBook Engineering Core Collection : Mühendislik Fakültesi konularını içeren 5.800'den fazla e-kitaplara erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

eBook ITCore Collection : Bilgisayar Mühendisliği konularını içeren 3.000'den fazla e-kitaplara erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

eBook University Press Collection : Multidisipliner, Bütün Fakülte ve Bölümleri içeren 33.000'den fazla e-kitaplara erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

Energy & Power Source : Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği ve Maden Mühendisliği konularını içeren 400'den fazla dergiye erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

Engineering Source : Mühendislik Fakültesi, Fen Fakültesi, Teknoloji Fakültesi konularını içeren 1.600'den fazla dergiye erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

Food Science Source : Gıda Mühendisliği Bölümü ve Ziraat Fakültesi konularını içeren 800'den fazla dergi ve monografiye erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

Historical Abstracts with Full Text : Tarih Bölümü konularını içeren 540'den fazla dergi ve 140 e-kitaba erişim sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :

Hospitality & Tourism Complete : Turizm Fakültesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik konularını içeren 500'e yakın dergiye erişim imkanı sunmaktadır.

Son Erisim tarihi :